GOYA ve Bize Kazandırdıkları

Yıldız Holding’de işlerimizi yakından takip etmek, müşterilerimizin, ekiplerimizin, iş ortaklarımızın, tüketicilerimizin yanında olmak, piyasaları yerinde gözlemlemek amacıyla çok güzel bir uygulamamız var: GOYA. Aslında bu bir uygulama değil daha çok kurum kültürümüzün, iş yapış şeklimizin çok önemli bir boyutu, bizim için adeta bir refleks. “Gez, Oturma Yerinde Artık” demek yerine bu uygulamamıza kısaca GOYA’lamak diyoruz ve bizim dışımızda da birçok kesim tarafından bu tanımın bilindiğini gözlemliyoruz. GOYA’nın güzel bir iş kültürü örneği olması bizi memnun ediyor.

GOYA’lamak benim için de çok önemli bir husus. Kendimi bildim bileli zamanımın önemli bir kısmını sahada; ekiplerimizin, müşterilerimizin, tüketicilerimizin yanında geçiririm. Çoğu zaman çevremden “Ne kadar çok geziyorsun” tepkisi alıyorum ve bu ziyaretlerin turistik gezi olmadığını vurgulama ihtiyacı hissediyorum. Tabii şunu da belirtmem lazım; her ne kadar iş amaçlı GOYA yapıyor olsam da bu saha gezilerinin bana farklı yerleri görmek, farklı kültürleri tanımak, farklı lezzetleri tatmak gibi güzel artıları da oluyor.

Güzel ülkemizin dört bir yanında faaliyette olan bir organizasyonun yöneticisi olarak 67 ilimizde (ve bağlı birçok ilçede) 383 Seç Market iş ortağımızı ekiplerimizle birlikte bizzat ziyaret ettim. Bu ziyaretlerden çok önemli kazanımlar elde ettiğimi gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Hoş sohbetler, içilen çaylar, perakende ve ticaret konulu değerlendirmeler, müşteri temasları eşliğinde çok güzel geri bildirimler almak GOYA kültürünün en önemli kazanımı bana göre. Gelişim alanlarımızı, eksiklerimizi duymak, önerileri dinlemek ve bunlardan hareketle işimizi geliştirmek, ekiplerimizi, iş ortaklarımızı ve müşterilerimizi mutlu etmek için #mutluetmutluol yeni adımlar atmak bizim için en güzel hediye. Böyle kıymetli bir hediyeye kim itiraz eder ki!

Tabii bunun yanında, eğer mutlu edebilmiş isek, ziyaret ettiğimiz Seç bayilerinden güzel şeyler duymak da bizi motive ediyor. Farklı bölgelerden farklı kültürlerin temsilcisi iş ortaklarımızın konulara birbirinden değişik yaklaşımlarının Seç ekosistemi için müthiş bir zenginlik olduğunu düşünüyorum. İşin güzel yanı şu ki; bu müthiş çeşitliliği Seç Market’in gülen yüzü altında ortak bir kurumsal yaklaşımda birleştirme yolunda çok ileri bir seviyedeyiz… Ekiplerimizin ve iş ortaklarımızın eline sağlık, teşekkürler. Bu zenginlikten elde edeceğiniz tecrübelerin ve güzel örneklerin ekosistemimizi geliştirme yolunda çok önemli olduğu aşikar. Her biri bağımsız işletmeci olan iş ortaklarımız çok rahat bir şekilde; şikayetlerini, sıkıntılarını, beklentilerini, önerilerini, rekabette nasıl daha güçlü olabileceğimizi ve daha birçok konuyu bizlere dile getiriyor. Her birine ihtiyacı olan desteği vermeyi, iş ortaklarımızın mutluluğunu sağlamak amacıyla ekipçe görev biliyoruz. İş ortaklarımız da temas ettikleri herkesten hem destek hem de aynı yönde yorumlar aldıklarını ve bundan memnun olduklarını dile getiriyorlar. Bu durumun da Seç ekosisteminin güçlü yanlarından biri olduğunu düşünüyorum. Seç Market ailesinin tüm Türkiye’ye yayılmış samimi bir esnaf ekosistemi olduğunu yakından tecrübe ettim. Zorlu rekabet şartlarında gün geçtikçe güçlenen esnafımız ve mutlu ettiğimiz müşterilerimizle hızlı büyümemizi sürdüreceğimiz konusunda şüphem yok. GOYA kültürü işte böyle bir şey. Hem işinizi yapıyorsunuz hem farklı yerler görüyorsunuz hem farklı insanlar tanıyorsunuz hem de yöresel lezzetlerin tadına bakıyorsunuz. Bundan iyisi can sağlığı!

GOYA’lamaya devam…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: